تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آمل در دفتر امام جمعه آمل

  بند و بست با مدیرکل ملاک موفقیت مدیران  شهرستان نیست 

  حجت الاسلام والمسلمین حاج محمد علی رحمانی با بیان اینکه مردم تمامی حرکات مسئولین را زیر ذره بین دارند تصریح کرد : ما نسبت به خدا و مردم باید پاسخگو باشیم .

  امام جمعه آمل با بیان اینکه توقع ائمه جمعه در سراسر استان همدلی و هم زبانی با مسئولان همه ی دستگاهها و نهادهاست تصریح کرد : کمتر مدیر کلی در استان  با امام جمعه ای تماس می گیرد و در خصوص عملکرد رییس اداره اش سوال می کند .

  امام جمعه آمل ادامه داد: رییس اداره موفق لزوما مدیری نیست که با مدیر کل خود هماهنگ باشد و با او بند و بست داشته باشد هماهنگی در سطح شهرستان و پیگیری امور و مشکلات مردم باید در اولویت مدیران باشد .

  در پایان این نشست حکم ریاست ستاد امر به معروف شهرستان آمل به حجت الاسلام محمد علی رحمانی و حکم دبیر ستاد امر به معروف شهرستان آمل به سعید همایونی اهدا شد.

  راه اندازی شعب ویژه امربه معروف و نهی از منکر در دادسرا و دادگاه آمل 

  علی طالبی دادستان شهرستان امل با ابراز امید واری از اینکه با هدایت امام جمعه آمل این شهر رنگ مناسبی از اجرای قانون امر به معروف ونهی از منکر بگیرد اظهار کرد امیدواریم شهد شیرین اجرای این قانون را در سطح شهرستان آمل بچشیم و انشالله در مقام اجرا قانون را رعایت کنیم .

  وی با اشاره به لزوم شناخت منکر بر اساس موقعیت های هر منطقه اظهار کرد به محض ابلاغ قانون امر به معروف و نهی از منکر شعبه پنج دادیاری در دادسرا و شعبه صد و یک در دادگاه شهرستان امل بدین منظور به عنوان شعب ویژه در امر این فریضتین تشکیل شده است .

  مصوبات ستاد فریضتین شهرستان با امضای امام جمعه برای مدیران لازم الاجراست

  حجت الاسلام علیرضا چنارانی مسئول امور شهرستانهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران از زحمات امام جمعه آمل در احیای فریضتین در این شهرستان تقدیر کرد و گفت: بر  اساس ماده بیست قانون امر به معروف و نهی از منکر ستاد فریضتین در شهرستان به ریاست امام جمعه و جمعی از روسای شهرستان تشکیل می شود  که بر اساس تبصره یک حضور شخص رییس اداره الزامی می باشد.

  وی با اشاره به روند تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: بر اساس قانون مرتبه زبانی فریضتین برعهده مردم و مرتبه عملی بر عهده دولت می باشد.

  چنارانی یکی از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر را زمینه سازی حضور فراگیر مردمی در اجرای این فریضتین دانست و عنوان کرد امام جمعه هر شهرستان به عنوان رییس ستاد وظیفه دارد عملکرد سیزده دستگاه عضو این ستاد را مورد ارزیابی و نظارت قرار دهد.

  وی با اشاره به تشکیل شعب ویژه قضایی در سطح هر شهرستان برای برخورد قضایی تصریح کرد اگر مجموعه ستاد در مواردی تشخیص به برخورد قضایی دهد پرونده به شعبه ویژه ارجاع داده خواهد شد.

  مسئول امور شهرستانهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران ، پیگیری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب از جمله وظایف ستاد فریضتین در سطح شهرستان دانست و تصریح کرد : براساس ماده شانزدهم قانون یک تیم بانظارت امام جمعه به صورت نامحسوس ارزیابی را از وضعیت عفاف و حجاب در دستگاهها و نهاد ها انجام خواهند داد.

  چنارانی  تصریح کرد : مصوبات جلسه ستاد فریضتین شهرستان با امضای امام جمعه برای مدیران لازم الاجراست و مسئولان حق عدول از مصوبات را ندارند .


  این مطلب تا کنون 59 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 18 ارديبهشت 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160690
 • بازدید امروز :82423
 • بازدید داخلی :3698
 • کاربران حاضر :123
 • رباتهای جستجوگر:375
 • همه حاضرین :498

تگ های برتر